Aarsleff

lt

Injekcinės kolonos (jet grouting)

Šis metodas dabar plačiai naudojamas statybos inžinerijoje ir vandens konstrukcijose, gali būti taikomas visoms grunto rūšims.
Panaudodami srautinę injekciją (ang. jet grouting) įrengiame įvairių rūšių geotechninius elementus grunto pagrindo sustiprinimui arba/ir sandarinimui.
Srautinės injekcijos procesas vyksta taip:

  • strypą su injekciniais purkštuvų antgaliais, užbaigta gręžimo karūnėle, išgręžiama anga, o pasiekus projektuotą ordinatę
  • keliama besisukanti kartis ir su aukštu 30-50 MPa slėgiu purškiamas skiedinys, darbo našumas 50–450 l/min.

Srautinei injekcijai dažniausiai naudojamas cemento skiedinys.
Veikiant energetiniam skiedinio srautui visiškai sunaikinama natūrali grunto struktūra, įvyksta jo atskyrimas ir dalinis pakeitimas, o po to suformuoto grunto ir cemento luito rišimas. Srautinės injekcijos metu grunto savybės luite suvienodinamos, o susidaręs grunto ir cemento mišinys pasižymi dideliu atsparumu ir labai mažu pralaidumu.
Priklausomai nuo naudojamo slėgio, injekcijos trukmės, karties strypo slankaus judėjimo ir jos apsisukimo greičio grunte formuojami įvairių pjūvių ir skersmenų elementai: kolonos, sienos, plokštės, luitai arba kitos sudėtingos struktūros. Formuojamų elementų matmenys priklauso nuo technologinių naudojamo injekcinio rinkinio galimybių bei grunto sąlygų ir paprastai siekia nuo 0.4 m iki daugiau kaip 3 m. .
Įmontavus į formuojamąjį elementą armatūrą (dažniausiai tai profiliuotis) galima suformuotą elementą naudoti kaip polį arba gręžtinių polių sieną.
Darbai panaudojant srautinę injekciją vykdomi pagal normą PN-EN 12716. Specialiųjų geotechninių darbų vykdymas. Srautinė injekcija.

Geležinkelio infrastruktūros perstatymas
Geležinkelio infrastruktūros perstatymas pagal Gdansko miesto komunikacijos projektą, IIIc etapas
Tilto perstatymas
Tilto per upę Drwęca Warmińska vietovėje Orneta perstatymas
Viaduko sustiprinimas
Kelio viaduko Kopcińskiego gatvės ruože sustiprinimas dėl tunelio po viaduku padarymo
Požeminės pėsčiųjų perėjos remontas
Požeminės pėsčiųjų perėjos traukinių stoties Warszawa Zachodnia rajone remontas